Królestwo (ebook)


POBIERZ TERAZ

Dostępne formaty
MOBI PDF AZW ePUB  

Ocena: 4


Ryfka ma Wspólny Ideał — przetrwać. W swojej kryjówce pielęgnuje na w połowie przytomnego Jakuba Szapirę, który niejako Ale skąd przypomina niegdysiejszego postrachu stolicy. Kobita nocami wychodzi na gruzowisko, którym po polskim powstaniu inwariant ) Warszawa. Zdobywa pożywienie, obmyśla rzut dalszej ucieczki, fundusze wymienia na coś niewąsko cenniejszego — na broń. O Jezu oczyska widzą śmierć dawnego „królestwa” Szapiry, O Jezu nozdrza rozpoznają smród porzuconych resztek jedzenia, I i trupi odór, a Ku O rany uszu dochodzą coraz to nowe pogłoski. Jak się zdaje Obok ruinami byłego getta żyje prawie legendarny Ares, krwią podpisujący swoje nazistowskie ofiary… Dawid, Synulek Szapiry, przeżył wywózkę z Umschlagplatz. O losie ojca "tyle, co brudu za paznokciem" wie, jako że i symbolicznie go on obchodzi. W ukryciu wspomina dawne czasy i przedwojenną potęgę Jakuba. Spotkał w życiu niejeden złych ludzi, Defekt Żaden Wcale jawi mu figlować gorszym nizina Jakub Szapiro… Historia Ryfki i dzieje Dawida układają plątać się w zaskakującą kontynuację Króla, jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. Chwytająca w czasie gardziołko Bajka o wojnie i bezkompromisowe zapatrywanie na oprawców i ofiary. Żydzi, Polacy i Niemcy. I to najtrudniejsze wyzwanie… dobyć człowiekiem.


Szczegóły

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 352
Rozmiar 5,3 MB
Data premiery: 2018-10-26
Tytuł: Królestwo
Autor: Twardoch Szczepan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Data premiery: 2018-10-26
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 27388662

Komentarze

 1. Avatar IPHONE_USER IPHONE_USER napisał(a):

  Ksiazka o wojnie. Tragiczne losy ludzi splataja sie z zaradnoscia zycia w tych trudnych czasach.Moje pokolenie bylo tym karmione w domu, w szkole i TV. A teraz jest poklosie tych lekcji.

 2. Avatar rynio40 rynio40 napisał(a):

  Świetna książka polecam autor potrafi wciągnąć czytelnika

 3. Avatar Krzysiek Krzysiek napisał(a):

  Znakomita. Kolejna książka udowadniają a, że Szczepan Twardoch to obecnie pierwsza liga polskiej literatury.

 4. Avatar aleksandraschymura aleksandraschymura napisał(a):

  Dobry kawał powieści nawiazujacy do „Króla”. Dobrze się czyta. Polecam

 5. Avatar tomasz kołacki tomasz kołacki napisał(a):

  Powieść uwrażliwia Polaka na uczucia, które targały Polakami pochodzenia żydowskiego w czasie holokaustu w Warszawie. Rzecz nadzwyczaj wzruszająca i dająca wiele do myślenia w obecnym okresie, kiedy faszystowskie, bez krzty empatii, zachowania zyskują na sile. A hasło "Polska dla Polaków bez Żydów" z Wielkanocy roku 1940 to dla naszego, tak okupacją dotkniętego narodu, wstyd i hańba. Moim skromnym zdaniem bardzo mocne i odważne uwypuklenie ludzkich dylematów pośród rozsypującego się wokół świata wartości ogólnoludzkich.Dzięki za takie podejście do tematu.

Zostaw odpowiedź

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *