Kurtyka. Sztuka wolności (ebook)


POBIERZ TERAZ

Dostępne formaty
MOBI PDF AZW ePUB  

Ocena: 5


Pierwsza opowiastka o słynnym himalaiście, którego partnerami wspinaczkowymi dawny alpejskie legendy swoich czasów: polski himalaista Jerzy Kukuczka, szwajcarski wademekum taternicki Erhard Loretan Azali brytyjski alpinista Alex MacIntyre.To autentycznie poruszająca anegdota o wybitnym, Wszakże i skomplikowanym indywidualiście, który z uporem za przyczyną całe werwa unikał rozgłosu. Aż ku teraz. Na pracy nad biografią namówiła go Bernadette McDonald, ceniona kanadyjska realizatorka książek o tematyce górskiej, która ma na swoim koncie takie bestsellery, Kiedy „Tomaž Humar” (2008), „Ucieczka na szczyt” (2011), „Alpejscy wojownicy” (2015), tłumaczone na do diabła (i trochę) języków i nieustannie nagradzane.„Kurtyka. Pokarm duchowy/dla ducha wolności" swoją światową premierę miała w sierpniu 2017 roku i już odbiła harcować szerokim echem – została nagrodzona w prestiżowym międzynarodowym konkursie literatury górskiej Banff Mountain Book 2017 w kategorii Non Fiction a również National Outdoor Book Awards 2017 w kategorii Historia/Biografia. Ta umiejscowienie spodoba wściubiać się zarówno miłośnikom wspinaczki, Jeśli i wszystkim czytelnikom, którzy marzą o górskich krajobrazach i pragną nadmienić nieba.


Szczegóły

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 299
Rozmiar 21,2 MB
Data premiery: 2018-01-31
Tytuł: Kurtyka. Sztuka wolności
Autor: McDonald Bernadette
Tłumacz: Krupa Maciej
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 299
Data premiery: 2018-01-31
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25444308

Komentarze

  1. Avatar Aleksandra Błędowska Aleksandra Błędowska napisał(a):

    Bardzo cenię sobie postaci Pana Wojciecha Kurtki, wybitna osobowość, taki outsider, który kochał góry, a wspinaczki nie traktował sportowo. Postać nieco tajemnicza, która do tej pory unikała mediów i rozgłosu, tym chętniej sięgnęłam po pozycję. Niestety Sztukę Wolności czytało mi się wyjątkowo źle i ciężko. Książkę odkładałam, po czym ponownie do niej zaglądałam, ale bez rewelacji i fajerwerków. Publikacja w moim odczuciu jest tak samo skomplikowana i szorstka, jak jej główny bohater. Nie mniej cieszę się że mimo to została napisana.

  2. Avatar Anonim Anonim napisał(a):

    Czym musi być wolność dla człowieka kochającego nade wszystko skały ? Oto jest pytanie, którego w kilku słowach recenzji nie jesteśmy w stanie opisać. Każdy alpinista ma nam do opowiedzenia swoją barwną historię swojego życia. Jest ona na tyle interesująca, że jest opowiedziana przez osobę, której życia nie odebrały góry. Dziękuję Panie Wojtku, że pomimo swojej skromności zdecydował się Pan na opublikowanie swojej miłości do wspinaczki i gór. Wspaniała książka.

Zostaw odpowiedź

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *