Moja krótka historia (ebook)


POBIERZ TERAZ

Dostępne formaty
MOBI PDF AZW ePUB  

Ocena: 5


Sprawca Krótkiej historii czasu w najbardziej prywatnej książce o sobie. Wielowątkowa, Chwilami Bez ceremonii/osłonek/ogródek/ zahamowań/żenady zabawna Przeszłość życia jednego z Gdzieś dwustu tysięcy dzieci, które urodziły Stawać na głowie Precyzyjnie w trzysetną rocznicę śmierci najwybitniejszego astronoma – Galileusza. W czasie sprawą rodziny nauki ścisłe towarzyszyły Stephenowi Hawkingowi od najmłodszych lat. Koledzy z klasy, doceniając jego Witalizm I niezwykłą inteligencję, już W okresie młodu okrzyknęli go Einsteinem. Szkolne sukcesy w matematyce i fizyce w późniejszym okresie zaowocowały prestiżowymi studiami w Oksfordzie i Cambridge A także działalnością naukową związaną z tematyką kosmologiczną. Treściwie po 21. urodzinach nagle pojawiają Wpakowywać się pierwsze omdlenia i upadki. Długotrwałe badania, kolejne diagnozy, w końcu wyrok: rzadka, poważna, Egzystować Jak się zdaje śmiertelna choroba.


Szczegóły

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 81
Rozmiar 19 MB
Data premiery: 2014-02-19
Tytuł: Moja krótka historia
Autor: Hawking Stephen
Tłumacz: Sobolewska Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Liczba stron: 81
Data premiery: 2014-02-19
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14516559

Komentarze

  1. Avatar Katarzyna Mazur Katarzyna Mazur napisał(a):

    Jeśli spodziewasz się opowieści o życiu autora, anegdot rodzinnych, niepublikowanych ciekawostek czy w zasadzie czegokolwiek związanego z prywatnym życiem Stephen Hawkinga to wybierasz złą książkę. Co prawda pierwszy rozdział opisujący dzieciństwo jest obiecujący jednak na nim się kończy. Dla osób zaznajomionych z pracami autora jest to idealne kompendium chronologicznie ułożonych kolejnych najważniejszych wątków w karierze. Książka jest napisana z umiarkowanym humorem i czyta się ją dobrze. Nie jestem astrofizykiem i nudziły mnie niektóre wywody teoretyczne, liczyłam na opowieść życia, dostałam opowieść o przemyśleniach naukowych (chciałam napisać opowieść o karierze, ale to byłoby nadużycie co do treści)

  2. Avatar Diastepar Diastepar napisał(a):

    Zawsze lubiłem autobiografie, a ta o życiu Howkinga jest jedną z tych, które musiałem przeczytać. Podziwiam tego człowieka, jego humor i pasję, jego walkę o życie i każdy ruch. Książka jest niesamowicie zabawna, miejscami ironiczna. To jest bliskie mi poczucie humoru. Genialny naukowiec, świetny człowiek i bardzodobry narrator. Polecam.

Zostaw odpowiedź

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *